| Transaction price | £2,750,000 |
| Transaction date | 13 May 2021 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,025 sq feet |
| Measurement date | 21 Oct 2018 |
| £/sqft | £909/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 25 |