| Transaction price | £895,000 |
| Transaction date | 29 March 2021 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,466 sq feet |
| Measurement date | 23 Aug 2018 |
| £/sqft | £258/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | G |
| Council tax rate | £0 |
| Energy efficiency | 77 |