| Transaction price | £2,300,000 |
| Transaction date | 31 March 2021 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 3,122 sq feet |
| Measurement date | 20 Nov 2013 |
| £/sqft | £737/sqft |
| Num bedrooms | 4 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | H |
| Council tax rate | £4,972 |
| Energy efficiency | 79 |