| Transaction price | £1,385,000 |
| Transaction date | 2 September 2021 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 3,897 sq feet |
| Measurement date | 1 Aug 2017 |
| £/sqft | £355/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | F |
| Council tax rate | £3,553 |
| Energy efficiency | 63 |