| Transaction price | £730,000 |
| Transaction date | 30 March 2021 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,185 sq feet |
| Measurement date | 7 Oct 2021 |
| £/sqft | £334/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | E |
| Council tax rate | £2,782 |
| Energy efficiency | 47 |