| Transaction price | £1,780,000 |
| Transaction date | 4 November 2022 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,337 sq feet |
| Measurement date | 5 May 2022 |
| £/sqft | £533/sqft |
| Num bedrooms | 5 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 59 |