| Transaction price | £800,000 |
| Transaction date | 28 October 2022 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,358 sq feet |
| Measurement date | 19 Mar 2020 |
| £/sqft | £238/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 39 |