| Transaction price | £622,000 |
| Transaction date | 12 December 2022 |
| Property type | Semi-detached house |
| Internal area | 3,046 sq feet |
| Measurement date | 28 Jul 2022 |
| £/sqft | £204/sqft |
| Num bedrooms | 6 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | D |
| Council tax rate | £2,363 |
| Energy efficiency | 77 |