| Transaction price | £2,200,000 |
| Transaction date | 1 March 2021 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,660 sq feet |
| Measurement date | 10 Feb 2020 |
| £/sqft | £601/sqft |
| Num bedrooms | ? |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | H |
| Council tax rate | £4,892 |
| Energy efficiency | 27 |