| Transaction price | £581,000 |
| Transaction date | 21 December 2022 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 2,734 sq feet |
| Measurement date | 24 Feb 2022 |
| £/sqft | £213/sqft |
| Num bedrooms | 4 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 41 |