| Transaction price | £600,000 |
| Transaction date | 31 October 2022 |
| Property type | Detached house |
| Internal area | 3,735 sq feet |
| Measurement date | 17 May 2022 |
| £/sqft | £161/sqft |
| Num bedrooms | 10 |
| Age at sale | Old stock |
| Tenure | Freehold |
| Council tax band | ? |
| Council tax rate | ? |
| Energy efficiency | 58 |